Sigarayı Bırakmak Mümkün mü?

Konu Başlıkları:

  1. Sigara: Kalbimin Düşmanı, Neden Bırakmalıyım?
  2. Sigarayı Bırakmak Mümkün mü?
  3. Sigarayı Bırakmak için Neler Yapmalıyım?
  4. Sigarayı Bıraktım, Tekrar Başlar mıyım?

Sigarayı nasıl bırakabiliriz?

Önce aşağıda yazılanlara inanmamız ve yerine getirmemiz gerekir:

  1. Sigarayı bırakmak için herkes için geçerli tek bir yöntem yoktur.
  2. Sigarayı, arkadaşlarımız ve ailemiz istediği için değil, kendimiz istediğimiz için bırakmalıyız.
  3. Sigarayı azaltmayı aklınıza bile getirmeyin, asla başaramazsınız. Böyle bir şey yapsanız bile bu geçici ve kısmi bir başarı olacak, çok kısa bir zamanda en az eskisi kadar içtiğinizi hayretle göreceksiniz. Onun için ya tamamen bırakacaksınız ya da aynen içmeye devam edeceksiniz.
  4. Sigarayı bırakmak kesinlikle zor değildir: Her şeyden önce sigarayı BIRAKMAYI İSTEMEMİZ ve BIRAKABİLECEĞİMİZE İNANMAMIZ gerekir.

Sigarayı bırakmanın zor olacağını, onun verdiği yalancı zevkten vazgeçmenin mümkün olmayacağını düşünüyor, hatta onun dostunuz olduğunu kabul ediyorsanız sigarayı bırakmak için çaba bile gösterip kendinizi üzmeyin. Çünkü asla bırakamazsınız. Bırakın içebildiğiniz kadar için, ancak bunu yaparken sigara ile birlikte gelen ve ölüme kadar giden, yaşam kalitesini bozan ve yaşam süresini kısaltan bir çok hastalıklarla boğuşmak zorunda kalabileceğinizi unutmayın.

Ancak yukarıdaki 4 maddeye de inanıp yerine getirebileceğimize inanıyorsak biraz çaba ile kesinlikle sigarayı bırakıp sağlıklı ve uzun bir yaşama merhaba diyebiliriz. O halde bir sonraki sayfaya devam edelim…

Sigarayı bırakmak için neler yapmalıyım »