banner.jpg (67565 bytes)

menu

evmavi.gif (64 bytes) Ana Sayfa

Konular

Haberler

Sık Sorulan Sorular

Doğru Bilinen Yanlışlar

İlaçlar

New Page 1

EN SON EKLENEN ANKET

EN SON EKLENEN KONULAR

::::   Konular   ::::

tasarim.gif (62 bytes) 

 

EN SON EKLENEN HABERLER

::::   Son Haberler   ::::

Arşivarsiv.gif (66 bytes)

EN SON EKLENEN ANKET

:::   iletişim   :::

Cinnah Caddesi, 66/4 Çankaya/Ankara.
Tel: (0312) 442 38 38
Faks: (0312) 442 79 79

aramabuyutec.gif (68 bytes)Site İçinde Arama

   

 

Prof. Dr. Ahmet Alpman

1960 yılında doğdum. 1983 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne girdim. 1983 ve 85 yılları arasında geçen 2 yıl zorunlu hizmet dışında, 1983 yılından beri, bir üyesi olmakla her zaman gurur duyduğum Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeyim. Burada geçen yıllarım içinde 1990 yılında İç Hastalıkları Uzmanı, 1992 yılında ise Kardiyoloji Uzmanı oldum. Kardiyoloji Anabilim Dalı'nda 1993'de Yardımcı Doçent, 1995'de Doçent ve 2001'de Profesör ünvanlarını aldım. Kardiyolojide invaziv kardiyoloji (koroner anjiyografi, balon anjiyoplasti, stent vb) ile özellikle ilgileniyorum.

Kardiyoloji dışındaki ilgi alanlarım ise sanat (özellikle resim, müzik, sinema), seyahat, kitaplar ve bilgisayar.

Neden bu site?

Öğrenmekten ve öğretmekten her zaman mutlu oldum. Bilen kişinin, bilgisini her zaman paylaşması gerektiğine inandım. Son yıllarda bilgisayar, internet ve iletişim teknolojilerinde olan sürekli gelişim, bilgiye erişimi çok kolay hale getirdi. Ama bu durum, doğru olmayan bilgiye erişimi de kolay hale getirdi ve ne yazık ki bilgiye ulaşan kişi, bu bilginin doğru olup olmadığını bilemez hale geldi ve hatta daha kötüsü, bu bilgi yanlış olsa bile doğru zannedilmeye başlandı. Özellikler internet, bu kaos ortamının fazlasıyla yaşandığı ve her türlü (gerekli, gereksiz, doğru, yanlış) bilginin her geçen gün katlanıp artarak, doğru ve yanlış bilgilerin içinden çıkılamaz bir karmaşıklıkta birbiriyle harmanlandığı bir saha haline geldi.

Herkesin her şeyi bildiğini zannettiği bu ortamda, doğruluğu araştırılmadan (veya doğru olduğuna inanılarak) gelişigüzel ortalıkta gezen e-postalar, bilimsel maske giydirilmiş, ama aslında ses getirmek (sansasyonel) veya ticari kaygılarla hazırlanmış, hazırlayan kişi veya kuruluşun reklamını yapan sözüm ona bilimsel yazılar, ya da konunun uzmanı olmayan kişilerin sağdan soldan yalan yanlış bilgileri derleyerek/kopyalayarak oluşturduğu siteler bu kaos ortamının daha da katmerleşmesine katkıda bulunuyor.

Site fikri, bu sitenin hayata geçirildiği 2005 yılında, Türkiye'de herkesin anlayabileceği, doğru, güvenilir bilgilerin yer aldığı bir kardiyoloji sitesinin olmamasından kaynaklandı. Ve sanırım Sitenin başarısının altında, bu ciddi boşluğu bir ölçüde doldurması yatmaktadır.

-
New Page 1

icon_not.gif (244 bytes)
Biliyor musunuz? 
Kanın %78'i sudur.

EN SON EKLENEN İLAÇLAR

:::: Biraz da Oksijen ::::

smile.gif (1038 bytes)

 Kaos

Arşivarsiv.gif (66 bytes)

EN SON EKLENEN İLAÇLAR

:::: Kardiyolojide İlaçlar ::::

Arşivarsiv.gif (66 bytes)

EN SON EKLENEN DBY

: Doğru Bilinen Yanlışlar :

Arşivarsiv.gif (66 bytes)

EN SON EKLENEN SSS

::::   Mini Test   ::::

Türkiyede kişi başı günlük tuz tüketimi:

a:  5-6 gr
b:  6-10 gr
c:  10-16 gr
d:  16-19 gr
EN SON EKLENEN ANKET
AnkeT

:::: Anket ::::

Doktor tavsiyesi olmadan bitkisel ürünleri;
kullanırım
kullanmam
Sonuçlar ve Diğer Anketler
www

Site Hakkında | Gizlilik | Ben Kimim? | Site Haritası | İletişim

Yeni eklenen yazıları mail ile almak ister misiniz?

www.ahmetalpman.com. Kuruluş tarihi: 2005. Bu site hastalar, öğrenciler ve konuya ilgi duyanlar için kurulmuş olup tamamıyla bilgilendirmeye yöneliktir. Sitede kullanılan her bilgi, aynı amaçlar doğrultusunda, kaynak gösterilmek şartıyla kullanılabilir veya kopyalanabilir. Sitede yer alan bilgiler profesyonel tıbbi tanı ve tedavinin yerini tutmaz. Sitede yer almayan ve girmesini istediğiniz konular için lütfen yazınız:


Twitter'da takip edin